Trzy Języki w kontynuacji – trójjęzyczne przedszkole

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych mających na celu naukę przez zabawę i przygotowanie 6 latków do podjęcia nauki w szkole podstawowej w jednym z wybranych systemów edukacyjnych ( system brytyjski, amerykański, francuski, fiński, IB lub polski) lub dalej w systemie trójjęzycznym..

Głównym celem edukacji przedszkolnej jest przygotowanie dziecka do bezkolizyjnego przejścia do następnego etapu-edukacji w szkole podstawowej. Dzieci rozwijają umiejętności społeczne, emocjonalne, poznawcze, szkolne i językowe, które pozwolą im na rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego.

Uczymy dzieci przez zabawę, wypracowanie rutyn dnia codziennego oraz umiejętności małej i dużej motoryki tak ważnych przy kształceniu pierwszych umiejętności szkolnych: czytania i pisania.

Dzieci, które uczęszczały do naszego żłobka w sposób naturalny kontynuują edukację trójjęzyczną , gdzie język jest narzędziem, nie celem samym w sobie (nie prowadzimy zajęć nastawionych na naukę języka oderwanych od reszty zajęć przedszkolnych). Język jest dla nich narzędziem komunikacji z innymi dziećmi oraz nauczycielem podczas zajęć.

Dzieci, które trafiają do nas na etapie przedszkola mają jeszcze szansę nauczyć się języka w stopniu zbliżonym do mówcy rodzimego (native speaker), aczkolwiek adaptacja do nowego środowiska, które najczęściej z jednojęzycznego staje się trójjęzyczne zwykle jest procesem trwającym dłużej niż na etapie edukacji żłobkowej. Niemniej jednak jest to tzw. „ostatni dzwonek” dla tych Rodziców, którzy planują dla ich pociechy edukację wielojęzyczną.

Szkoła podstawowa 1
Szkoła podstawowa 2
 Szkoła podstawowa 3

 

Program edukacyjny

Międzynarodowe Przedsznole ITSW pracuje w oparciu o własny model edukacyjny. Został on zbudowany na bazie najlepszych elementów sześciu programów takich krajów jak Wielka Brytania, Finlandia, USA, Francja i Polska i IB.
Nasz autorski program pozwala dziecku kontynuować naukę w jednym z  wielu systemów edukacyjnych.

czytaj więcej

Plan zajęć

Każdego dnia zajęcia edukacyjne odbywają się według wspólnego dla 3 języków tematu i celów edukacyjnych. Plan zajęć jest tworzony przez nauczycieli co miesiąc.

czytaj więcej

 

Znajdź nas

Dołącz do naszych społeczności. Chcemy być blisko i budować partnerskie relacje.