NAUCZYCIELE FRANCUSKOJĘZYCZNI
philippe

Philippe

Nazywam się Philippe i pochodzę z małego kraju jakim jest Luksemburg. Jestem pedagogiem i dyplomowanym nauczycielem.Ukończyłem studia w Belgii. Spontaniczność i poczucie humoru dzieci to dwa elementy dla których wybrałem zawód nauczyciela.  Z uwagi na to, iż Luksemburg jest małym krajem od początku uczymy się trzech języków ojczystych: francuskiego, niemieckiego i luksemburskiego. Z tych trzech najbardziej lubię francuski ze względu na jego melodię,  Dlatego uwielbiam uczyć po francusku i francuskiego i dzielić się codziennie moją wiedzą z uczniami.

Dominique

Dominique

Nazywam się Dominique. Pochodzę z Francji. Urodziłam sie w wieku poprzednim ale czuję sie obywatelką XXI wieku. Lubie podróżować I odkrywać różnice cały czas utrzymując kontakt zarówno z rodziną jak i znajomymi starszymi i młodszymi stażem. Uczę od 10 lat w szkołach francuskich na świecie.  Jako że lubię uczyć się języków i nowych kultur poszerzam w ten sposób mój warsztat pedagogiczny. Wierzę, że głownym zadaniem szkoły jest pozwolenie uczniom na zdobycie autonomiczności, pozwalającej im na wyciąganie własnych wniosków i dobrą organizację. Ten cel może byc przez szkołę osiągnięty poprzez nauczenie solidnych podstaw programowych matematyki, języka etc w ramach dobrze zbudowanego projektu pedagogicznego. Lubię pracować w gronie nauczycieli o nietuzinkowym doświadczeniu pedagogicznym.

joelle

Joëlle

Nazywam się Joëlle.  Pracuję jako nauczyciel w szkole od 14 lat. Przez ponad 10 lat uczyłam we Francji w różnych klasach przedszkola i szkoły podstawowej jak również w szkołach specjalnych. Od stycznia 2012 jestem w Polsce i od dwóch lat  uczę w szkole Saint Exupery. Orientuję się w kwestiach dwujęzyczności jako że sama pochodzę z rodziny dwujęzycznej (francuski-niemiecki).

IMG_3273

Chantal

Nazywam się Chantal. Urodziłam się w 1955 i studiowałam na IUFM w Livry-Gargan. Uczę od ponad dwudziestu lat we francuskiej edukacji narodowej jako nauczyciel w szkole w „problemowej” dzielnicy 93, a następnie w specjalistycznej szkole, gdzie miałam zaszczyt pracować z bardzo doświadczonymi nauczycielami, a następnie jako dyrektor w moim miasteczku. Szybko zorientowałam się, że nauczanie nie jest „pracą”, ale pasja, która pochłania moje dni. Chciałabym przekazać to, czego inni mnie nauczyli. Kiedy nie pracuję w szkole, prowadzę warsztaty na temat sfragistyki (herby i rycerze w średniowieczu) w mieście Soissons, gdzie moja publika jest bardzo różnorodna: dzieci w wieku 11 i 12, nastolatki, studenci historii lub dorośli miłośnicy historii. Doceniam pracę ręczną, pracę w drewnie, literaturę francuską, teatr, opowiadania i podróże. Wybrałam Polskę ze względu na jej historię i podąązanie za wolnością za wszelką cenę.

NAUCZYCIELE J. POLSKIEGO
Annaa

Anna

Nazywam się Anna .Ukończyłam filologię polską, od kilkunastu lat pracuję w szkole. Moje największe pasje to literatura i sztuka, a ucząc języka polskiego, staram się zaszczepić je równiez moim podopiecznym. W pracy ważny jest dla mnie kontakt z uczniami i to, by chętnie uczęszczali na zajęcia. Lubię spędzać z nimi czas, organizując dodatkowe zajęcia, które powodują, że są świadomymi odbiorcami sztuki.

anna-2

Anna

Mam na imię Anna. Z wykształcenia jestem nauczycielem j. francuskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja: Edukacja Początkowa i Reedukacja, UW Wydziału, Neofilologii – specjalizacja: Filologia Romańska, ukończyłam również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie ( KUL ) – specjalizacja j. francuski. Pracuję w zawodzie nauczyciela 15 lat. Uwielbiam uczyć, bawić się i przebywać z dziećmi. W swojej pracy wykorzystuję elementy teatru, zabawy, śpiewu i dobrego humoru. Mam doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi przedszkolnymi jak i szkolnymi. Uwielbiam różnego rodzaju aktywność sportową: wycieczki rowerowe,  siatkówkę, badminton … i dobry film.

NAUCZYCIEL HISTORII
Gabriel

Gabriel

Nazywam się Gabriel. Po ukończeniu filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim wyjechałem do Francji, gdzie otrzymałem dwa dyplomy w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie Nancy II.   Następnie zostałem zaproszony do Quebec’u w Kanadzie, gdzie  zajmowałem się tłumaczeniami oraz nauczaniem języka francuskiego jako obcego. Kiedy okazało sie że Polska ponownie jest wolnym krajem wróciłem aby uczyć w Lycée français de Varsovie. Moją pasją są tłumaczenia.

NAUCZYCIEL MATEMATYKI I INFORMATYKI
alicja

Alicja

Nazywam się Alicja. Jestem nauczycielką  matematyki i informatyki z wieloletnim stażem. Interesuję się wszechstronnym rozwojem człowieka. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą a także w prowadzeniu warsztatów dla dorosłych. Wspomaganie dzieci w rozwoju rozumowania operacyjnego, kształtowanie u nich umiejętności klasyfikacji, rozumowania przyczynowo-skutkowego i przewidywania jest pasjonujące. Moich uczniów staram się nauczyć opisywania otaczającego świata językiem matematyki, a z otrzymanych komunikatów  tworzyć i przetwarzać informacje. Fascynują mnie najnowsze technologie i nauczanie on-line.Stale doskonalę swój warsztat pracy dążąc do tego aby podczas moich zajęć dzieci odczuwały radość uczenia się matematyki i były twórcze w działalności matematycznej.

NAUCZYCIEL MUZYKI
rzewuska-211x300

Elżbieta

Mam na imię Elżbieta. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka francuskiego oraz muzyki. Ukończyłam wydział romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz wydział kształcenie muzyczno-ruchowego na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W „ Ecole Antoine de Saint-Exupery” pracuję od ponad 20 lat. W nauczaniu dzieci najważniejsza jest dla mnie kreatywność zarówno nauczyciela jak i uczniów. Dzięki nowym pomysłom, twórczemu podejściu do nauki staje się ona pasją i niezapomnianym przeżyciem.Jako dyrektor artystyczny mam możliwość tworzenia i koordynowania wydarzeń artystycznych i kulturalnych, których efekty można podziwiać na różnego rodzaju występach, konkursach i festiwalach.
Od stycznia 2015 moim nowym zadaniem jest powstająca grupa żłobkowa . Z najmłodszymi dziećmi będę tworzyła teatrzyki kukiełkowe włączając je w zabawy słowno-muzyczne i ruchowe.

NAUCZYCIEL WF-U
lukasz

Łukasz

Nazywam się Łukasz. Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studentem studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku oligofrenopedagogika. W trakcie pięcioletnich studiów nabyłem niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu wychowania fizycznego, którą wykorzystuję w pracy z dziećmi zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Od kilku lat mam okazję pracować w charakterze wychowawcy – instruktora na koloniach letnich i zimowych, prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi w wieku przedszkolnym jak również prowadzić integracyjną szkółkę piłkarską dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Doświadczenie zdobyte na wszystkich zajęciach ukształtowało mnie jako pedagoga i szkoleniowca. Kształtowanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wdrażanie Ich do kultury fizycznej jest dla mnie wielkim wyzwaniem, którego na co dzień się podejmuję z wielkim entuzjazmem.

NAUCZYCIEL PRZYRODY
IMG_3270

Halina

Studiowałam na SGGW zdobywając w roku 1976 tytuł mgr inż. rolnictwa. W 2005 roku na tejże uczelni ukończyłam studia podyplomowe z biologii, ochrony środowiska i higieny oraz studia podyplomowe z przyrody. Mam poza Warszawą ogród, gdzie spędzam każdą wolną chwilę. Mają tam swoje królestwo pies i koty a w Warszawie królik miniatura. Mój ogród odwiedzają dzikie zwierzęta.