NAUCZYCIELE ANGIELSKOJĘZYCZNI
Alessandra

Alessandra

Nazywam się Alessandra. Jestem z Harvard, małego ślicznego wiejskiego miasteczka w Massachusetts. Skończyłam New Hampshire University z dyplomem nauczyciela szkoły podstawowej. Moje licencja pozwala mi na nauczanie w stanach New Hampshire i Massachusetts.Ostatni rok pracowałam jako nauczyciel zerówki w  Newport, New Hampshire. Odkąd pamiętam pracowałam zawsze w edukacji.  Jako nastolatka pracowałam w studniu artystycznym dla dzieci  i asystowałam nauczycielowi w rozbudzaniu w dzieciach talentów artystycznych. Nastepnie spędziłam lata pomagając dzieciom o specjalnych potrzebach.  Nauczanie jest moją pasją. Jaka inna praca powoliłaby mi na śpiewanie, tańczenie, kreatywność i uczenie maluchów przez bezpośrednie doświadczenie? Nie ma nudnych momentów w edukacji, a dzieci mają naturalną ciekawość poznawania świata. Jest ona dla mnie zaraźliwa. Kiedy nie jestem w klasie, uwielbiam czytać, śmiać się, tworzyć, spedzać czas na dworze i podróżować. Jako studentka spędziłam semester we Florencji i od tamtej pory zakochałam się w Europie, podróżach, uczeniu się o nowych kulturach i spotykaniu nowych przyjaciół. Jestem wdzięczna i pełna nadziei na owe doświadczenie w Ecole Antoine de Saint Exupery.

caleigh

Caleigh

Nazywam się Caleigh i pochodzę z miejscowości Benicia na przedmieściach San Francisco w Kalifornii. Jestem absolwentką California State University, Chico na kierunku Liberal Studies. Kwalifikacje nauczyciela otrzymałam w Stanie California w Mills College w Oakland. Mieszkałam w kilku różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, Kalifornia zawsze była moim domem. Pracowałam przez 13 lat w publicznym gimnazjum i liceum oraz jako nauczyciel języka angielskiego w Kalifornii, Kansas i Oklahomie. Ostatnio uczyłam języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w ramach prywatnej akademii angielskiego blisko Seulu w Korei Południowej. Kiedy nie uczę, lubię gotować, podróżować i przeżywać nowe przygody z przyjaciółmi. Nauczanie jest częścią mojego DNA. Moi rodzice również byli nauczycielami. Uwielbiam interakcję z uczniami i moim ulubionym momentem jest „zapalające się światełko”, magiczna chwila, gdy uczeń zaczyna rozumieć pojęcie. Daję się wciąż zaskakiwać , jak szybko dzieci uczą się i zdobywają wiedzę. Jestem bardzo podekscytowana możliwością pracy w 3 Językach i mieszkaniem w Warszawie i cieszę się że uda mi się zarówno uczyć dzieci jak i uczyć się od nich.

raquel

Raquel

Nazywam się Raquel. Pracuję jako nauczyciel English as a Second Language od maja 2013. Urodziłam się i wychowałam na Filipinach. Mam dużą rodzinę składającą się oprócz mojej mamy i ojczyma z siedmioro rodzeństwa którzy mnie ukształtowali jako osobę, którą jestem dzisiaj. W 2011 roku wyszłam w Polsce za mąż i mam malutką córkę. Jestem nauczycielem angielskiego w klasie 1 FR, CE2 i CM2.

NAUCZYCIELE FRANCUSKOJĘZYCZNI
Coraline

Coraline

Nazywam się Coraline. Otrzymałam dyplom w 2009 roku. Rozpoczęłam pracę jako nauczyciel grup TPS-PS-MS-GS w szkole Sainte Thérèse w Saint Laurent Nouan w regionie  Loir et Cher gdzie pracowałam przez 4 lata. We wrześniu 2013 roku otrzymałam możliwość nauczania w klasie CE1-CE2 w szkole Notre – Dame de Vendôme.

Podczas moich sześciu lat nauczania przeszłam szkolenia pierwszej pomocy oraz rozwiązywania konfliktów pozwalających na polepszenie stosunków pomiędzy uczniami oraz osobami pracującymi w szkole. Następnie w tym roku doskonaliłam swoją umiejętność personalizacji metod nauczania, co pozwoliło mi na lepsze dostosowanie moich metod pracy do potrzeb uczniów, rozwoju ich autonomiczności i wspierania ich w procesie nauki.

NAUCZYCIELE POLSKOJĘZYCZNI
Iwona

Iwona

Nazywam się Iwona. Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Pedagogika z Terapią Pedagogiczną dające mi uprawnienia do pracy z dziećmi, zarówno w przedszkolu jak i w szkole (klasy I-III). Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w Saint-Exupery 16 lat temu.  Na przełomie tych wielu lat miałam możliwość pracy z dziećmi w każdej grupie wiekowej. To wieloletnie doświadczenie zawodowe nauczyło mnie, iż najskuteczniejszą metodą nauki i dotarcia do każdego dziecka zabawa. Dlatego też, podczas moich prac z dziećmi wykorzystuję wiele zabaw z pedagogiki zabawy, taniec, muzykoterapię, zajęcia ruchowe, a także zajęcia plastyczne. Wszystkie te metody rozwijają kreatywność dzieci, budują ich wiarę i pewność siebie, a co najważniejsze uczą ich pracy grupowej.Praca z dziećmi, ich uśmiech i radość na twarzy dają mi ogromną satysfakcję i spełnienie zawodowe. Każde dziecko jest indywidualnym człowiekiem i dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do dziecka, dlatego niezbędne jest wykorzystanie metod do potrzeb konkretnego dziecka. W mojej pracy nie lubię monotonii. Lubię się bawić z dziećmi w zabawy ruchowe połączone z muzyką. Dzieci dostarczają mi wiele radości. Moje motto przywodnie „W dzieciństwie niewiele zależy od Nas samych, wiele zaś od Tych, którzy są z Nami.”W wolnych chwilach uwielbiam teatr, muzykę, taniec, dobrą książkę oraz podróże. „Jeżeli dziecko nie może się nauczyć poprzez sposób jakim uczymy,to może powinniśmy uczyć w sposób, w jaki ono się nauczy.”

agnieszka

Agnieszka

Mam na imię Agnieszka, wychowałam się w leśniczówce na granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, dlatego kocham przyrodę. Jako mała dziewczynka mogłam poznawać otaczający mnie świat w komfortowych warunkach. Moje doświadczenie nauczyło mnie, że dzieci najwięcej się uczą kiedy mają pozostawioną pewną przestrzeń na okrywanie i eksperymentowanie. Wyzwala to w nich kreatywność.
Moją przygodę z dziećmi rozpoczęłam bardzo szybko. Już jako 9letnia dziewczyna potrafiłam zajmować się dziećmi sąsiadów. Dlatego wybór uczelni był bardzo łatwy. Ukończyłam studia licencjackie na wydziale pedagogiki w WSP TWP w Warszawie oraz zarządzanie w oświacie na APS w Warszawie. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzę również szkółkę niedzielną dla młodzieży.
Moją pasją jest teatr. Wspólnie ze znajomymi występujemy w domach seniora, na oddziałach onkologicznych lub wystawiamy Performance na ulicy.
Moją radością i przywilejem jest uczyć młode pokolenie.

olga

Olga

Mam na imię Olga. Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam kwalifikacje z zakresu pedagogiki ogólnej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Po ukończeniu studiów zaczęłam pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel klas najmłodszych oraz wychowawca świetlicy. Jednak już w czasie studiów rozpoczęła się moja przygodę z nauczaniem. Pracowałam jako opiekunka i nauczyciel w Klubie Malucha oraz podczas warsztatów organizowanych przez Warszawski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Cały czas staram się podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach oraz kursach.
W pracy z dziećmi najbardziej lubię obserwowanie ich rozwoju oraz uczestniczenie w nim. Wielką satysfakcję daje mi pokonywanie wraz z uczniami trudności, które stają przed nimi na edukacyjnej ścieżce. Niezwykle inspirujące jest dla mnie patrzenie na to jak dzieci zaczynają być samodzielne oraz wykorzystują w codziennym życiu to, czego ich nauczyłam.
W wolnych chwilach czytam książki oraz chodzę do kina i teatru.

NAUCZYCIELE HISZPAŃSKOJĘZYCZNI
antonio

Antonio

Nazywam się Antonio. Urodziłem się w Maladze w Hiszpanii. Skończyłem wydział edukacji przedszkolnej i muzyki w Maladze. Mam również tytuł magistra z psychologii ze specjalnością wsparcia dla dzieci pochodzących z rodzin problematycznych i problemach wychowawczych. Odkąd ukończyłem studia w 2005 roku zawsze pracowałem w edukacji.
Uwielbiam pracować z dziećmi ponieważ każde z nich jest inne i dlatego uczy się prawie cały czas. Uwielbiam zwierzęta, muzyka, czytanie i poznawanie nowych kultur.
Bardzo podoba mi się mieszkanie w Warszawie i  praca w szkole  oraz przedszkolu. Uważam że stosowane w nich metody sa bardzo stymulujące.

irene2

Irene

Nazywam się Irene i pochodzę z Hiszpanii. Ukończyłam studia nauczania początkowego na Uniwersytecie w Maladze w Hiszpanii, ze specjalizacją w dziedzinie rozwoju i interwencji edukacyjnej w szkole podstawowej i przedszkolu oraz prowadzenia prac naukowych i badawczych na Uniwersytecie Camilo José Cela w Madrycie. Pracowałam w różnych szkołach i z uczniami o różnych potrzebach. Zawsze pracowałam z dziećmi i uwielbiam uczyć się od nich oraz umożliwiać im maksymalny rozwój w ramach możliwości indywidualnych każdego z nich. Uwielbiam zwierzaki, podróże i filmy. Praca w International Trilingual School of Warsaw jest dla mnie szansą na pracę w edukacji innowacyjnej.

NAUCZYCIEL INFORMATYKI I MATEMATYKI
alicja

Alicja

Nazywam się Alicja. Jestem nauczycielką  matematyki i informatyki z wieloletnim stażem. Interesuję się wszechstronnym rozwojem człowieka. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą a także w prowadzeniu warsztatów dla dorosłych. Wspomaganie dzieci w rozwoju rozumowania operacyjnego, kształtowanie u nich umiejętności klasyfikacji, rozumowania przyczynowo-skutkowego i przewidywania jest pasjonujące. Moich uczniów staram się nauczyć opisywania otaczającego świata językiem matematyki, a z otrzymanych komunikatów  tworzyć i przetwarzać informacje. Fascynują mnie najnowsze technologie i nauczanie on-line.Stale doskonalę swój warsztat pracy dążąc do tego aby podczas moich zajęć dzieci odczuwały radość uczenia się matematyki i były twórcze w działalności matematycznej.

NAUCZYCIEL MUZYKI
rzewuska-211x300

Elżbieta

Mam na imię Elżbieta. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka francuskiego oraz muzyki. Ukończyłam wydział romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz wydział kształcenie muzyczno-ruchowego na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W „ Ecole Antoine de Saint-Exupery” pracuję od ponad 20 lat. W nauczaniu dzieci najważniejsza jest dla mnie kreatywność zarówno nauczyciela jak i uczniów. Dzięki nowym pomysłom, twórczemu podejściu do nauki staje się ona pasją i niezapomnianym przeżyciem.Jako dyrektor artystyczny mam możliwość tworzenia i koordynowania wydarzeń artystycznych i kulturalnych, których efekty można podziwiać na różnego rodzaju występach, konkursach i festiwalach.
Od stycznia 2015 moim nowym zadaniem jest powstająca grupa żłobkowa . Z najmłodszymi dziećmi będę tworzyła teatrzyki kukiełkowe włączając je w zabawy słowno-muzyczne i ruchowe.

NAUCZYCIEL WF-u
lukasz

Łukasz

Nazywam się Łukasz. Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studentem studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku oligofrenopedagogika. W trakcie pięcioletnich studiów nabyłem niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu wychowania fizycznego, którą wykorzystuję w pracy z dziećmi zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Od kilku lat mam okazję pracować w charakterze wychowawcy – instruktora na koloniach letnich i zimowych, prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi w wieku przedszkolnym jak również prowadzić integracyjną szkółkę piłkarską dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Doświadczenie zdobyte na wszystkich zajęciach ukształtowało mnie jako pedagoga i szkoleniowca. Kształtowanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wdrażanie Ich do kultury fizycznej jest dla mnie wielkim wyzwaniem, którego na co dzień się podejmuję z wielkim entuzjazmem.

NAUCZYCIEL PŁYWANIA
Samuel

Samuel

Nazywam się Samuel. Jestem dyplomowanym nauczycielem sportu i wychowania fizycznego. Przyjechałem do Polski w ramach wymiany Erasmusa i zostałem aby pracować. Mówię czterema językami:  angielskim, hiszpańskim, katalońskim i polskim jako że mieszkam w Polsce od 3 lat.  Uwielbiam sport i uważam że jest on bardzo ważny w edukacji dzieci. Z tego powodu uczę dzieci różnych dyscyplin sportowych odkąd skończyłem 16 lat.

NAUCZYCIEL TAŃCA
anisley

Anisley

Nazywam się Anisley. Pochodzę z Hawany, stolicy Kuby. Jestem absolwentką Wyższych Studiów Artystycznych ze specjalizacją w dwóch dziedzinach: balecie oraz tańcach folklorystycznych. Pracowałam w przedszkolu od końca studiów w 2007 roku. Uczyłam również na kierunkach artystycznych. Hiszpański jest moim językiem ojczystym, mówię również po angielsku i po francusku.
Uwielbiam pracowac z dziećmi, bo one kochają naprawdę. Uważam że zawód nauczyciela wymaga cierpliwości, umiejętności i miłości.